Programma 2015

VRIJDAG, 8 MEI
Boëseghem, kerk Saint-Léger (Frankrijk)
20:00 Pre-ouverture

  • Cum Jubilo Watou (België)
  • Schola Gregoriana Henricus Beauvarlet (België)
  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Cantabo en folkimprovisaties door Mike Smeulders (België)

ZATERDAG, 9 MEI
Duinkerke, Sint-Elooiskerk (Frankrijk)

20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire.

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)

ZONDAG, 10 MEI
Poperinge, Sint-Bertinuskerk
10:30 Feestelijke Openingsmis, orgel Kristiaan Van Ingelgem (Aalst)

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)
  • L’Ensemble vocal du Brabant wallon (België)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)

Koksijde, O.L.Vrouw ter Duinenkerk
15:00 Concert: Het Gregoriaans in de school van Flor Peeters, orgel Jan Vermeire (Koksijde)

  • L’Ensemble vocal du Brabant wallon (België)
  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Graces & Voices (Internationaal)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)

17:00 Muzikale Vesper: Gregoriaans, orgel Kristiaan Van Ingelgem (Aalst)

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)
  • L’Ensemble vocal du Brabant wallon (België)
  • Schola Gregoriana Henricus Beauvarlet (België)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Cum Jubilo Watou (België)

18:00 Receptie in C.C. Casino Koksijde

MAANDAG, 11 MEI
Antwerpen, O.-L.-Vrouwekathedraal
20:00 Avondconcert: Gregoriaanse Expressie bij de tentoonstelling "Reunie van Quinten Metsijs tot Peter Paul Rubens", orgel Peter Van de Velde (Antwerpen)

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal

DINSDAG, 12 MEI
Brussel, Sint-Michiel en Sint-Goedelekathedraal
20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)
  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

WOENSDAG, 13 MEI
Watou, monastiek etmaal met het officium divinum (getijdengebed) voor het feest van O-L-H Hemelvaart
17:00 Eerste vesper voor het feest van O.L.H.Hemelvaart

Cantate en Iubilate (Hongarije)

20:00 Completen

  • Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan)
  • Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)

21:00 Metten

  • Hartkeriana (Nederland)
  • Graces & Voices (Internationaal)

DONDERDAG, 14 MEI - feest van O.L.H. Hemelvaart
Watou, Sint-Bavokerk
09:00 Lauden

  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

10:30 Terts en muzikale hoogmis voor het feest van O.L.H. Hemelvaart, orgel Robert Hostyn   (Oostende)
Terts:
Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan) & Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)

  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)
  • Cantate en Iubilate (Hongarije)
  • Les Filles du Sacré-Cœur (Japan)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)
  • Verbum Domini (Slovakije)
  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)
  • Allen

12:00 Sext

  • Gregoriaans Koor van Leuven (België)

14:30 Nonen

  • Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan)
  • Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)

15:00 Muzikaal Intermezzo (parochiezaal)

  • Pueri Cantores of Daegu (Korea) (belklanken)
  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)

17:00 Plechtige Vespers voor het feest van O.L.H. Hemelvaart

  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

Wervik, Sint-Medarduskerk
20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)
  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)
  • Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan)
  • Schola Sanctae Sunnivae (Noorwegen)

VRIJDAG, 15 MEI
Watou, Sint-Bavokerk
09:30 Workshop o.l.v David Eben (parochiezaal)

  • Schola Gregoriana Pragensis

10:30 Terts en H.Mis, orgel Didier Hennuyer (Boulogne-sur-Mer)

  • Terts: Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan) & Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)
  • Les Filles du Sacré Coeur (Japan)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)
  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)
  • Verbum Domini (Slovakije)
  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

14:30 Eerste auditie,

  • Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)
  • Schola Sanctae Sunnivae (Noorwegen)
  • Hartkeriana (Nederland)
  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)

17:00 Namiddagconcert: Een programma rond vier heilige vrouwen

  • Tiburtina Ensemble (Tsjechië)
  • Psallentes ♀(België)

Haringe, Sint-Martinuskerk

20:00 Avondconcert: Gregoriaans, orgel Adriano Falcioni (Italië)

  • Verbum Domini (Slovakije)
  • Schola Antiqua (Spanje)
  • Vox Clamantis (Estland)
  • Armoniosoincanto (Italië)

21:30 Receptie

Lessen, Sint-Pieterskerk

20:00 Avondconcert

  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)

ZATERDAG, 16 MEI
Watou, Sint-Bavokerk

09:30 Pontificale Mis, orgel Adriano Falcioni (Italië)

  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)
  • Schola Antiqua (Spanje)
  • Vox Clamantis, dames (Estland)
  • Vox Clamantis, heren (Estland)
  • Cantate en Iubilate (Hongarije)
  • Verbum Domini (Slovakije)
  • Allen

11:00 Tweede auditie

  • Les Filles du Sacré-Cœur (Japan)
  • Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan)
  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)
  • Schola Gregoriana Pragensis (Tsjechië)

15:00 Derde auditie

  • Chœur Grégorien de Paris, voix de femmes (Frankrijk)
  • Armoniosoincanto (Italië)
  • Schola Antiqua (Spanje)
  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

17:00 Receptie

20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Pueri Cantores of Daegu (Korea) – Bell Concert
  • Tiburtina Ensemble (Tsjechië)
  • Schola Gregoriana Pragensis (Tsjechië)
  • Vox Clamantis, dames (Estland)
  • Vox Clamantis, heren (Estland)

ZONDAG, 17 MEI
Watou, Sint-Bavokerk

09:30 Lauden

  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

10:30 Feestelijke Hoogmis, orgel Adriano Falcioni (Italië)

  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)
  • Vox Clamantis (Estland)
  • Chœur Grégorien de Paris, voix de femmes (Frankrijk)
  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)
  • Armoniosoincanto (Italië)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)
  • Verbum Domini (Slovakije)
  • Allen

14:30 Vierde auditie,

  • Tiburtina Ensemble (Tsjechië)
  • Schola Trunchiniensis (België)
  • Vox Clamantis, dames (Estland)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)
  • Vox Clamantis ,heren (Estland)

17:00 Feestelijke slotvesper en zegen, orgel Ludo Geloen (Ieper)

  • Cantate en Iubilate (Hongarije)
  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)
  • Vox Clamantis (Estland)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)
  • Allen

18:00 Slotreceptie