Concerten 2015

VRIJDAG, 8 MEI
Boëseghem, kerk Saint-Léger (Frankrijk)
20:00 Pre-ouverture

  • Cum Jubilo Watou (België)
  • Schola Gregoriana Henricus Beauvarlet (België)
  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Cantabo en folkimprovisaties door Mike Smeulders (België)

ZATERDAG, 9 MEI
Duinkerke, Sint-Elooiskerk (Frankrijk)

20:00 Avondconcert: Gregoriaans, en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)

ZONDAG, 10 MEI
Koksijde, O.L.Vrouw ter Duinenkerk
15:00 Concert: 'Het Gregoriaans in de school van Flor Peeters', orgel Jan Vermeire (Koksijde)

  • L’Ensemble vocal du Brabant wallon (België)
  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Graces & Voices (Internationaal)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)

MAANDAG, 11 MEI
Antwerpen, O.-L.-Vrouwekathedraal
20:00 Avondconcert: Gregoriaanse Expressie bij de tentoonstelling 'Reunie van Quinten Metsys tot Peter Paul Rubens', orgel Peter Van de Velde (Antwerpen)

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)

DINSDAG, 12 MEI
Brussel, Sint-Michiel en Sint-Goedelekathedraal
20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Escolania del Valle de los Caidos (Spanje)
  • Rheinische Frauen-Schola "Kaliomene" (Duitsland)
  • Schola Cantorum Riga (Letland)
  • Graces & Voices (Internationaal)
  • Cantate en Iubilate (Hongarije)

DONDERDAG, 14 MEI - feest van O.L.H. Hemelvaart
Watou, Sint-Bavokerk

15:00 Muzikaal Intermezzo (parochiezaal)

  • Pueri Cantores of Daegu (Korea) (belklanken)
  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)

Wervik, Sint-Medarduskerk
20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Schola Gregoriana Assisiensis (Italië)
  • Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti (Polen)
  • Schola Gregoriana del Pims, Pontificium Institutum Musicae Sacrae (Vaticaan)
  • Schola Sanctae Sunnivae (Noorwegen)

VRIJDAG, 15 MEI
Watou, Sint-Bavokerk
17:00 Namiddagconcert: Een programma rond vier heilige vrouwen

  • Tiburtina Ensemble (Tsjechië)
  • Psallentes ♀(België)

Haringe, Sint-Martinuskerk
20:00 Avondconcert: Gregoriaans, orgel Adriano Falcioni (Italië)

  • Verbum Domini (Slovakije)
  • Schola Antiqua (Spanje)
  • Vox Clamantis (Estland)
  • Armoniosoincanto (Italië)

Lessen, Sint-Pieterskerk
20:00 Avondconcert

  • Püha Miikaeli poistekoor (knapenkoor) (Estland)
  • Pueri Cantores of Daegu (Korea)
ZATERDAG, 16 MEI

Watou, Sint-Bavokerk
20:00 Avondconcert: Gregoriaans en ontwikkelingen in Gregoriaans repertoire

  • Pueri Cantores of Daegu (Korea) - Bell Concert
  • Tiburtina Ensemble (Tsjechië)
  • Schola Gregoriana Pragensis (Tsjechië)
  • Vox Clamantis, dames (Estland)
  • Vox Clamantis, heren (Estland)